İzmit Mezar Bakımı

İLK DÜZENLEMEDE YAPILACAK İŞLER

Kabir Üzerindeki Mevcut bitkilerin peyzaj mimarımızca değerlendirilmesinin yapılması ve Fotoğrafının Çekilerek Sizlere Bilgi Verilmesi Kabir Üstü Eski Çiçeklerin ve Köklü Bitkilerin Çıkarılması (Gül, Ağaç v.b.),Üst Toprağın En Az (10.cm ile 15. cm Arası) Boşaltılması (Eski ve En Az 6. Ay Bakımı Yapılamamış Kabirler için Geçerli)Kabir Üstü ve Çevresinin İlaçlanması (Sinek v.b.) için Kabir Taşının Komple Uygun Kimyasallarla Temizlenmesi (Eski Kabirler için Geçerli) (Suluk içi ve İki Kabir Arası Bölümlerdeki alanların kimyasal maddelerle temizlemesi )Kabir Çevresinin Temizlenmesi ( Kabir Ön ve Arka Kısmı ile Yan Kısımlar)     Kabir Baş Taşında Silinmiş Yazılar varsa Yazıların Yazı Rengine Göre Yağlı Boya ile Boyanması, (Eski Kabir Taşı İçin Geçerlidir. Boyama Elle yapılacak Olup Akmalar ve tasmalar Olabilir.)Kabir Üstüne Çiçek Ekilmeye ve Bakıma Uygun Gübreli Toprak Serilmesi (Koyun gübresi veya torf

İlk Düzenlemede Yapılacak İşlere Ek Olarak EKONOMİK  PAKET

Kabire Mevsimine Göre Yer Örtücü Bitki Dikimi
EKİM-KASIM-ARALIK-OCAK-ŞUBAT-MART AYLARINDA) Yer Örtücü Bitki Arap Saçı Dikilmesi, (Tekli Kabire Yaklaşık 40 ile 45. Adet Çiftli Kabire Yaklaşık 80 ile 100. Adet Şeklinde dikilecektir.)
(NİSAN-MAYIS-HAZİRAN-TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL AYLARINDA) Yer Örtücü Bitki Sedum (Katır Tırnağı) Dikilmesi, (Tekli Kabire Yaklaşık 40. İle 45. Adet Çiftli Kabire Yaklaşık 80.ile100. Adet Şeklinde dikilecektir.) Kabire 2. Adet Minyatür Gül veya 1. Adet Yediveren Gül Dikilmesi,( Yalova gülü Kırmızı , Pembe , Sarı)
Not: Kabire Dikili Olan Sedum (Katır Tırnağı) Yılda 3. Kez Budanır , İlk Budama Esnasında; En Az 2. Hafta Sadece Dal Olarak ve Zemindeki Toprakla Birlikte Gözükür ve Yeniden Yeşererek Komple Zemini Kaplar (Budama Tahmini Haziran Ayı ile Temmuz Ayı Arasında Yapılır.)
İkinci Budamada; Üstü Gübreli Toprakla Kapatılarak ilaçlama işlemleri yapılarak. Kışlık Bakıma Alınır. Bu Süreç Yaklaşık 2. ile 3. Aydır. Sadece Gübreli Toprak Gözükür. Mart Ayının İkinci Haftasında Tekrar Yeşererek Komple Zemini Kaplar (Budama Tahmini Kasım Ayı ile Aralık Ayı Arası Yapılır. Kasım Ayının İlk Haftasından Sonra Üstü Gübreli Toprakla Kapatılır.)

İlk Düzenlemede Yapılacak İşlere Ek Olarak İSTEĞE BAĞLI  PAKET  

Kabire Mevsimine Göre Yer Örtücü Bitki Dikimi :
(EKİM-KASIM-ARALIK-OCAK-ŞUBAT-MART AYLARINDA) Yer Örtücü Bitki Arap Saçı Dikilmesi, (Tekli Kabire Yaklaşık 40. ile 45. Adet Çiftli Kabire Yaklaşık 80. ile 100. Adet Şeklinde dikilir..)(NİSAN-MAYIS-HAZİRAN-TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL AYLARINDA) Yer Örtücü Bitki Sedum (Yıldız Katır Tırnağı) Dikilmesi, (Tekli Kabire Yaklaşık 40. ile 45. Adet Çiftli Kabire Yaklaşık 80. ile 100. Adet Şeklinde dikilir..) Kabire iki adet minyatür gül veya bir  adet  yedi veren Yalova gül  dikilmesi.Kabire Mart Nisan Mayıs Aylarında Yazlık Menekşe veya Petunya Dikilmesi,Tekli Kabire için (8. Adet) Çiftli Kabire için (16. Adet)Kabire Haziran, Temmuz ,Ağustos,Eylül Aylarında Top Kadife veya Begonya Dikilmesi,Tekli Kabire için (8. Adet) Çiftli Kabire için (16. Adet)Kabire Ekim,Kasım aylarında kışlık minyatür menekşe dikilmesi Kabire Ekstra İstenirse Tarafımızca Alınması Kaydı ile Kasımpatı, Lahana veya Farklı Çiçek Dikilebilinir. Bu çiçeklerin Yaşam Süreçleri (Solma, Kuruma v.b.) ve Çalınması Sorumluluğu Tarafımıza Ait Değildir.Not: Kabire Dikili Olan Sedum (Katır Tırnağı) Yılda 3. Kez Budanır, İlk Budama Esnasında: En Az 2. Hafta Sadece Dal Olarak ve Zemindeki Toprakla Birlikte Gözükür ve Yeniden Yeşererek Komple Zemini Kaplar (Budama Tahmini Haziran Ayı ile Temmuz Ayı Arasında Yapılır.)İkinci Budamada: Üstü Gübreli Toprakla Kapatılarak ilaçlama yapılıp Kışlık Bakıma Alınır. Bu Süreç Yaklaşık 2. ile 3.Aydır. Sadece Gübreli Toprak Gözükür. Mart Ayının İkinci Haftasında Tekrar Yeşererek Komple Zemini Kaplar (Budama Tahmini Kasım Ayı ile Aralık Ayı Arası Yapılır. Kasım Ayının İlk Haftasından Sonra Üstü Gübreli Toprakla Kapatılır..)

İlk Düzenlemede Yapılacak Yapılacak İşlere Ek Olarak SÜPER PAKET

Mevsimine Göre Yılda 5. Kez Tüm Kabir Üstüne Komple Çiçek Dikilmesi;
Mart, Nisan, Mayıs Ayları Yazlık Menekşe
Mayıs, Haziran Minyatür veya Büyük Boy Petunya
Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül Top Kadife veya Begonya
Ekim , Kasım, Aralık, Ocak , Şubat Kışlık Minyatür MenekşeTekli Kabir İçin Yaklaşık 40 ile 45. Adet Çiftli Kabir için Yaklaşık 80 ile 100. Adet Dikilecektir.Kabirinizin Yazın (01 Mart – 30 Kasım) 2. Günde bir Sulanması Kışın (01 Aralık – 28 Şubat) Haftada 2 Kez Bakılması ve Kabir Taşına Su DökülmesiKabir Önü veya Arkasında Bulunan Dikili Ağaç v.s. Varsa (Mayıs-Haziran- Temmuz – Ağustos- Eylül Aylarında Haftada 2 Kez Sulanması)Kabir Taşının ayda 2.kez Temizlenmesi ( Detaylı ve kimyasal madde ile)

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın